Dejas un Mūzika

Vai jūs esat dzirdējuši teicienu, ka sader, kā cimds ar roku? Nu tad dejošana un mūzika ir tās lietas, kas tieši šādi sader un, piemēram dejošana bieži vien ir bezjēdzīga bez mūzikas tieši tāpat, kā cimds bez rokas arī ir gandrīz vai bezjēdzīgs, jo ko gan tu darīsi ar cimdu, ja ne to vilksi roka, un kā gan tu dejosi bez mūzikas ritma vai kādas citas ritmiskas skaņas?

Noteikti, ka mūzika un dejošana un abi šie brīvās izpausmes veidi ir attīstījušies roku rokā un ja mainās viens tad arī mainās otrs, jo es nezinu, kā varētu, piemēram dejot valsi pie mūsdienu deju mūzikas vai arī, kā mūsdienu breiku vai tektonika varētu dejot pie klasiskās mūzikas. Tieši tāpēc arī lēnām mainoties mūzikas stiliem mainās deju stili. Un tas liek secināt, ka visticamāk, ka mūzika nāca pirmā un tikai pēc tam radās dejošana. Un tas arī būtu loģiski, jo izdzirdot kādu tiešām labu deju ritmu vai dziesmu ķermenis pats sāk šajā ritmā kustēties un bieži vien sāk kustēties kāja vai arī kratīties galva. Un šīm kustībām nav ja-būt lielām, jo pat vismazākā kājas kustināšana var tikt uzskatīta par dejošanu, jo tu mūzikas ritmā kustini kādu ķermeņa daļu. Mūzikai un dejošanai ir jāiet kopā, jo lai gan mūzika ir iedomājama bez dejām, tomēr dejošana bez mūzikas liekas jocīga un cilvēki skatoties no malas noteikti padomātu, ka šis cilvēks ir traks, jo viņš lokās un kratās bez nekāda redzama kairinājuma. Bet, ja tiek spēlēta mūzika tad uzreiz šī situācija mainās un ir saprotamas šīs kustības un to cēlonis.

Mūsdienās dejošana vairs nav tik populāra, kā agrāk, bet tik un tā jebkurā vietā, kur tiek spēlēta mūzika notiek dejas un dejošana un cilvēki šādi izrāda savas jūtas, savu patikšanu un lokanību gan lai izklaidētos, gan lai iepatiktos otra dzimuma pārstāvjiem. Piemēram, padomājiet, kā klubos vienmēr ir skaļa mūzika un vidū ir novietota deju grīda, lai cilvēki tur dotos iztrakoties un parādītu savu lokanību un kustības, ko viņi ir iemācījušies.

Dejošana nav ļoti svarīga dzīves sastāvdaļa un atklāti sakot man ir grūti saprast, kāpēc cilvēki visu laiku dodas dejot un mēģina mācīties dažādas kustības un vēl vairāk ņem ātros kredītus lai varētu nosegt savas dejošanas izmaksas. Bet acīm redzot šī ir pietiekoši populāra darbība un lielākā daļa cilvēku arī izvēlas mācīties dejot un šādi iztrakoties un izpriecāties.