Deju dažādība

Dejošana ir viens no mūsu sociālākajiem komunikācijas veidiem un to dara visās kultūrās un visādi gadagājuma cilvēki, bet parasti dejo tieši jauni cilvēki, kas tādā veidā izrāda savu brīvību, dzīvesprieku un lokanību. Dejošanas veidi ir izveidojušies daudz un dažādi un tie arī nemitīgi mainās un iet līdzi gan laikam gan arī mūzikas ritmiem, kas pašlaik ir populāri. Dejošanas attīstībai būtu jāveltī vesels raksts, bet šodien es tieši gribētu apskatīt dažādos deju veidus:

Tradicionālās dejas – Tradicionālāsdejas ietver sevī tādus deju žanrus, kā stampāšanu(tap dance), džeza dejas, balles dejas, disko dejas un Boogie-woogie dejas. Šīs dejas kopumā sastāda dejas, kas ir bijušas pasaulē jau gadu desmitiem ilgi un kurās tiek izmantota veclaicīga mūzika.

Brīvā stila – Brīvā stila mūzika ir izveidojusi lielu piekrišanu un tāpēc arī brīvā stila dejas, kā lēkāšana, Boogijs un Neona dejas (neonstyle) ir populāras starp dažāda gadagājuma cilvēkiem, bet šīs nav ielu dejas bet gan tieši brīvā stila, kur dejotājs pats var izpaust un veidot savus deju ritmus. Un šeit tad arī ietilpst dejas, kas nav iekļautas citās kategorijās.

Ielu dejas – Ielu dejas pašlaik ir populārākais deju stils un šajā kategorijā ietilpst gan Breika dejas gan dažādi hip-hopa elementi un arī džerkošana, twerkošana, klauna gājiens, un dažādi citādi mazāk zināmi dej stili. Šeit m=amatā ir tās dejas, kas redzamas dažādās ielu dejošanas filmās un tāpēc arī šis stils tiek popularizēts!

Elektronisās mūzikas dejas – Pie jaunākās un populārākās elektroniskās mūzikas arī ir iespējams dejot un šeit tad ir tādi deju stili, kā graindošana, brīvais steps, disko dejas, elektro dejas, lēkāšana, shuffle un vēl citi mazāk zināmi stili. Kopumā šīs dejas ir populāras tieši nakts klubos un citās vietās, kur tiek spēlēta jaunākā tipa mūzika.

Vēsturiskās dejas – Vēsturiskās dejas sevī ietver gan Folka dejas gan tādas, kā lauku dejas un arī pus klasiskos deju stilus un baskāju dejas un būtībā ir visi deju stili, kas ir dažādu valstu tradīcijās un tāpēc arī mūsu dziesmu un deju svētku tautiskās dejas tiek ietveras pie vēsturiskajām dejām.

Latīņamerikas dejasLatīn-amerikas dejas ir zināmas, kā vienas no skaistākajām un mundrākajām dejām ar visliekāko kustību amplitūdu un šeit tiek ietverta mamba, rumba un samba un citas līdzīgas dejas, kur ir jāgroza gurni un tās var dejot vai nu vienatnē vai arī pārī. Parasti latīnamerikas dejas tiek uzskatītas par vienas no “seksīgākajām” dejām, un vīriešiem parasti patīk skatīties, kā sievietes tās izpilda!

Swinga dejas – Un pēdējā kategorija, ko šodien apskatīsim ir swinga dejas, kas mūsdienās vairs nav populāras, bet šeit tiek ietverti tādi stili, kā jeivs, leroks, dename un balboa. Kopumā swinga dejas vēl jo projām ir sastopamas dažādās pasaules vietās bet to popularitāte ar katru gadu sarūk.