Kāpēc mēs dejojam?

Mēs taču visi zinām, kas ir dejošana un kad redzam kādu kustamies mūzikas ritmā uzreiz varam saprast, ka viņš dejo. Bet kas tad īsti ir dejošana un kāpēc mēs vispār dejojam?

Dejošana jau no seniem laikiem ir bijis veids, kā socializēties, sadraudzēties un piesaistīt savas otrās pusītes uzmanību. Lai gan cik banāli tas neizklausītos, bet dejošana tiek izmantota, lai piesaistītu pretējo dzimumu tieši tāpat, kā tiek izmantota nauda vai skaists augums un tie cilvēki, kas prot dejot ar šīm prasmēm parāda saviem skatītājiem, ka viņiem ir labi gēni un viņi prot valdīt pār savu ķermeni. Ja mēs salīdzinātu divus cilvēkus, vienu, kurš māk dejot un otru, kurš to neprot, tad uzreiz liktos, ka tas kurš prot dejot ir ekstraverts, viņš prot labi komunicēt un viņš ir daudz aktīvāks un jautrāks, bet tas, kurš neprot dejot liksies mazliet dīvains, kluss un sociāli neaktīvs. Ja tu esi iemācījies dejot, tas nozīmē, ka tu proti valdīt pār savu ķermeni un tas arī parāda pretējā dzimuma pārstāvjiem to, ka tev ir koordinācija, nav nekādas slimības un tātad tas liek viņiem zemapziņā saprast, ka tavi gēni būs pietiekoši labi, lai ar tevi varētu reproducēties.

Bet dejošana noteikti nav tikai domāta tāpēc, lai piesaistītu savu otro pusīti, un nereti mēs mūzikas ritmā dejojam arī vienatnē, kad neviens neskatās. Lai saprastu, kāpēc mēs tā darām sākumā ir jāapskata tas, kāpēc tad mums patīk mūzika. Mūzika dod mums labas emocijas, tā uzmundrina mūs un stimulē mūsu smadzenes, nu tad lūk arī dejošana var stimulēt tieši tās pašas smadzeņu daļas, ko mūzika un ja abas lietas tiek darītas kopā, tad ir iesējams panākt dubultu efektu. Dejojot mēs atbrīvojamies, mazinās stress un kopumā uzlabojas garastāvoklis, jo mēs atbrīvojamies un ļaujamies mūzikas ritmam, kas ir ļoti nepieciešams mūsdienu saspringtajā dzīves ritmā. Nav nozīmes, kādu deju žanru tu izmanto, sākot no breikošanas un beidzot ar baletu, visi šie deju veidi padara tevi priecīgāku un dod tev laimes sajūtu.

Dejošanai ir vēl viens aspekts, ko mēs neapskatījām un tas ir tāds, ka skatītājam, kas vēro dejotāju bieži vien gribās viņam pievienoties un veikt tieši tās pašas kustības tādā veidā labi pavadot laiku un izveidojot ne-vārdisku saikni starp tevi un tavu partneri. Redzot dejotājus bieži vien ir redzams, ka dejo pārī sieviete un vīrietis un tādā veidā tie abi dalās ar šīm emocijām un izprot viens otra kustības, veidojot tandēmu, kas jau ir sadarbība starp diviem prātiem darot vienu un to pašu darbību.

Atbilde uz to, kāpēc mēs dejojam nav viegla un tur ir iesaistīti ļoti daudz aspekti sākot no vienkāršas garastāvokļa uzlabošanas un atslābināšanās līdz savas otras puses piesaistei, vai vienkārša mūzikas ritma izjušanai, ļaujoties savam ķermenim kustēties šajā ritmā. Bet viens ir skaidrs – cilvēki ir dejojuši pagātnē, dejo tagadnē un arī dejos nākotnē, jo šī nodarbe ir teju vai mums iedzimta un pat bērnam izdzirdot mūziku, kas viņam patīk viņš noteikti kustēsies līdzi mūzikas ritmam, un it sevišķi, ja viņam priekšā to parādīs viņa vecāki.